Aktualności Aktualności

Powrót

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi w Pułtusku

Pod hasłem „Na ratunek planecie” odbył się na polanie w Domu Polonii w Pułtusku Rodzinny Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi, zorganizowany przez Ministerstwo Środowiska. Minister Henryk Kowalczyk oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny uroczyście otworzyli piknik i zaprosili wszystkich gości i mieszkańców Pułtuska do aktywnego w nim uczestnictwa.

Nasi edukatorzy przy współpracy z Nadleśnictwem Wyszków przygotowali szereg atrakcji, które spotkały się z pozytywnym odbiorem uczestników pikniku. Można było zapoznać się z trudną sztuką bartnictwa, pracą leśnika i poczuć las różnymi zmysłami. Na stoisku „Dobre z lasu” przygotowaliśmy degustację przetworów i innych wyrobów z owoców leśnych.  Najmłodsi uczestnicy dzielnie zdobywali leśne sprawności, za które otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrodę od Nadleśniczego Nadleśnictwa Pułtusk. Wyjątkowym gościem naszego stoiska był ogromny kleszcz, który przyjechał do nas aż z Celestynowa. Największym zainteresowaniem cieszyła się lekcja sadzenia lasu, której uczestnicy mogli zabrać do domu swoje własne drzewko.

Na gości Pikniku czekały również atrakcje związane z ochroną środowiska naturalnego przygotowane przez współorganizatorów: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bank Ochrony Środowiska S.A. oraz Fundację BOŚ. Nagrody najaktywniejszym uczestnikom pikniku wręczył Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

W tym dniu odbywał się drugi dzień III Pułtuskiego Festiwalu Biegów, gdzie sportowcy z całej Polski zmierzyli się na wielu dystansach. Na terenie naszego Nadleśnictwa odbył się Pułtuski Półmaraton Leśnika, którego uczestnicy otrzymali pamiątkowe drewniane medale, które wręczali m.in.  Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska, Andrzej Konieczny – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Marek Roman – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz nadleśniczowie z Pułtuska i Wyszkowa – Robert Wielkowski i Wojciech Kwiatkowski wraz z pracownikami.

W specjalnej klasyfikacji dla leśników nagrody zdobyli pracownicy Nadleśnictwa Ostrołęka oraz nasz kolega Michał Orłowski – podleśniczy Leśnictwa Bulkowo.